Prądy TENS- leczenie bólu

Napisano dnia 11/01/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

W ramach oferty naszego Ośrodka proponujemy zabieg rehabilitacyjny - prądy TENS. Jest to przezskórna stymulacja elektryczna nerwów która stanowi metodę elektroterapii służącą do zwalczania zarówno bólu ostrego jak  i przewlekłego co pomaga wrócić do pełnej sprawności.

W ramach oferty naszego Ośrodka proponujemy zabieg rehabilitacyjny - prądy TENS. Jest to przezskórna stymulacja elektryczna nerwów która stanowi metodę elektroterapii służącą do zwalczania zarówno bólu ostrego jak  i przewlekłego co pomaga wrócić do pełnej sprawności. Prądy Tens są to prądy średniej i wysokiej częstotliwości, które silnie działają przeciwbólowo oraz wywołują wyraźne impulsy czuciowe, które hamują docieranie do mózgu impulsów bólowych z tego samego miejsca. Dodatkowo wywołują wydzielanie endorfin (hormonu szczęścia), które wykazują działanie przeciwbólowe. Zabiegi TENS są skuteczną i bezpieczną alternatywą dla leków przeciwbólowych.  Należy jednak pamiętać, że nie leczy ona schorzenia i ważne jest to aby zabieg przeprowadzał specjalista który zna się na tym. Prądy przynoszą ulgę w  przypadku:

  1. Bólów kręgosłupa i stawów
  2. Bólów głowy, migreny
  3. Bólów pooperacyjnych
  4. Schorzeniach reumatycznych
  5. Owrzodzeniach skóry
  6. Bólach po złamaniach
  7. Stanach pourazowych
  8. Dyskopatii
  9. Neuropatii

Przeciwskazaniami do wykonywania zabiegów są: ciąża, nowotwory, zaburzenia czucia,  epilepsja, ropne zapalenia skóry, wszczepiony rozrusznik serca.  Nie należy stosować terapii TENS w miejscach, w których znajdują się: zmiany skórne, oparzenia, odmrożenia lub wszczepiony metal.

© 2013 EURO-MED.NET.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit