Tychy - Masaż bańką chińską

Napisano dnia 03/03/2017 przez a.badetko@euro-med.net.pl

Bańka chińska wykorzystywana jest zarówno w masażu kosmetycznym, jak i leczniczym. Z dużym powodzeniem stosuje się ją do: zmniejszenia widoczności rozstępów, usunięcia cellulitu  oraz problemów ze stawami i bólami różnego pochodzenia w tym zlokalizowanymi w obrębie kręgosłupa. 

Masaż próżniowy swoje początki ma w medycynie ludowej, a dzisiaj wykonuje się go zazwyczaj gumowymi, zasysającymi powietrze bańkami. Mają one różną wielkość. Ich wykorzystanie uzależnione jest od miejsca poddanemu zabiegowi, który w związku z tym może trwać od 15-60 minut. Aby przyniósł efekt wymagana jest systematyczność w jego wykonaniu. Dlatego specjaliści sugerują serię składającą się z 10 spotkań. Masaże wykonuje się wtedy  co drugi, a maksymalnie, co trzeci dzień. Po cyklu warto profilaktycznie wykonać go jeszcze raz na tydzień w celu utrwalenia efektów.

Jak każdy zabieg, tak i masaż bańkami ma swoje przeciwwskazania, których należy przestrzegać.

- Bezwzględnie nie wykonam go u osób z chorobą nowotworową np.  hemofilią,  chorobą zakaźną, podwyższoną temperaturą, chorobą objawiającą się drgawkami oraz u kobiet w ciąży. Nie masujemy również miejsc, w których są żylaki (np. na udzie lub podudziu),  krwiaki, tętniaki  i obrzęki o nieznanym pochodzeniu. Należy bardzo uważać masując osoby z niewyrównanymi wadami serca. Podczas wywiadu zwracamy uwagę na cerę naczynkową oraz kruchość naczyń krwionośnych – wyjaśnia Patrycja Kleinbauer, która w tyskim Ośrodku przy ul. Zgrzebnioka 22 wykonuje od stycznia masaż bańką chińską.

Ponadto przeciwwskazaniami są: bardzo wysokie ciśnienie skurczowe – pow. 200, wszelkie schorzenia związane z niewydolnością krążeniową w tym: miażdżycą, zapaleniem żył, chorobą Bürgera itp. oraz kruchością naczyń, jak również tendencjami do krwotoków np. miesiączkowych. Masaż nie jest wskazany dla osób chorujących na SM (w trakcie rzutu choroby), kobiet podczas miesiączki*, jak również pacjentów po 80 roku życia, którzy  mają skórę cienką i delikatną,  pod którą są uwidocznione skłonne do pękania naczyń. Występują u nich także tendencje do krwotoków i złego krzepnięcia krwi. 

Natomiast zdecydowanie ten typ masażu poleca się osobom mającym problemy z cellulitem, rozstępami i obrzękami limfatycznymi. Bańki wykorzystywane są  do masowania brzucha, pośladków i ud. Stosuje się je w przypadku wspomnianych bóli mięśni np. w obrębie kręgosłupa, karku i obręczy barkowej, ponieważ zabieg zmniejsza ich napięcie. Polecany jest osobom cierpiącym na: nerwobóle, bóle migrenowe oraz zwyrodnienia stawów i choroby reumatyczne. Wskazany bywa dla pacjentów borykających się z drętwieniem kończyn i palców, jak również podczas infekcji górnych dróg oddechowych.   

- Dodatkowo masaż wpływa na poprawienie ukrwienia i krążenia krwi oraz limfy, co przekłada się na lepsze odżywienie i dotlenienie skóry, a także usuwane są  z organizmu toksyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, gładka, ujędrniona, a  przez to ładniej się prezentuje. Pacjent odczuwa także stan odprężenia – mówi Patrycja Kleinbauer.

Masaż bańkami wykonywany jest w ośrodku Euro-Med w Tychach

przy ul. Zgrzebnioka 22.

Rejestracja pod numerem telefonu: 693 133 221. 

Zabieg wykonuje Pani Patrycja Kleinbauer.

*Miesiączka jest jednym z przeciwwskazań do masażu  okolic kręgosłupa lub nóg. Kobiecy organizm w te dni jest osłabiony, z czasami odnotowuje się  podwyższoną temperaturę i zmęczenie. Przez masowanie dodatkowo podnosimy temperaturę ciała oraz ciśnienie krwi. Obojętnie jaki masaż czy to bańkami chińskimi, czy leczniczy w okolicach lędźwi jest w tym czasie zabroniony ponieważ może wywołać krwotok. 

© 2013 EURO-MED.NET.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit