Medical Fitness - Bezpieczny sposób na poprawę kondycji dla każdego

Napisano dnia 04/09/2017 przez d.remblewska@euro-med.net.pl

Medical Fitness to kompleksowa opieka obejmująca grupowe zajęcia ruchowe prowadzone przez fizjoterapeutów, konsultacje z dietetykiem oraz psychologiem. Medical Fitness dedykowany jest dla każdego, zarówno dla osób o siedzącym trybie życia, jak również jako kontynuacja po rehabilitacji.

                Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i kondycję fizyczną, wykonując ćwiczenia pod opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Zasadniczą różnicą między Medical Fitness a zajęciami w klubie fitness jest to, że u nas każdy uczestnik jest obserwowany przez prowadzącego, a ewentualne błędy w wykonywaniu ćwiczeń są na bieżąco korygowane. Duży nacisk położony jest na poprawność wykonywanych ćwiczeń, ponieważ niedbałe, szybkie i nieprawidłowe ich wykonywanie może prowadzić do kontuzji, urazów oraz pogłębiania wad postawy ciała.

                Trening prowadzony przez naszych fizjoterapeutów ma na celu wzmocnienie mięśni, zmniejszenie nacisków na dyski kręgosłupa spowodowanych długotrwałym przyjmowaniem nieprawidłowej pozycji ciała, poprawę ogólnej kondycji organizmu. W trakcie zajęć fizjoterapeuci pilnują, aby uczestnicy utrzymywali prawidłową postawę ciała oraz przekazują wiedzę na temat jej utrzymania w warunkach wykonywania codziennych obowiązków.

                Rodzaj ćwiczeń dostosowany jest do uczestników zajęć. Spotkanie trwa 55 minut i składa się z trzech zasadniczych części – rozgrzewki, części głównej oraz rozciągania i relaksacji. Tempo treningu uzależnione jest od możliwości ćwiczących. W części głównej zajęć pojawiają się ćwiczenia z piłkami, taśmami, ciężarkami, wplatane są elementy pilatesu, ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz korygujące postawę ciała. Wśród ćwiczeń pojawiają się również ćwiczenia oddechowe oraz elementy treningu cardio, które wzmacniają wydolność serca, zwiększają wytrzymałość organizmu oraz wpływają pozytywnie na samopoczucie przez wytworzenie endorfin.

                Zajęcia ruchowe odbywają się 2 razy w tygodniu – w zależności od potrzeb można korzystać w wybrany przez siebie dzień lub w oba dni. Spotkania z psychologiem oraz dietetykiem są ustalane indywidualnie.

                Zajęcia Medical Fitness w Euro-Med to bezpieczny sposób na poprawę kondycji oraz sylwetki ciała pod okiem specjalistów i z ich wsparciem.

© 2013 EURO-MED.NET.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit