Poradnia leczenia bólu

Napisano dnia 30/10/2018 przez k.tulosz@euro-med.net.pl


Częstą przyczyną, która skłania nas do odwiedzenia lekarza jest ból.  Trzeba pamiętać o tym że mamy prawo do leczenia bólu. Nie możemy bać się wizyty –poradnie są po to aby pomagać!


Co to jest ból ?

Definicja bólu podana przez ISAP (International Association for the Study of Pain) mówi, że jest on nieprzyjemnym doznaniem czuciowym i emocjonalnym, związanym z aktualnym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek, bądź opisywany jako uszkodzenie (Dangel, 2001, s. 15).

Czym zajmuje się poradnia leczenia bólu?

Poradnia zajmuje się diagnostyką oraz kompleksowym leczeniem każdego rodzaju  bólu. Jeśli coś wzbudza u pacjenta niepokój lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie- my się tym zajmiemy.

Kto może nas skierować do poradni leczenia bólu?

Do poradni leczenia bólu może nas skierować lekarz podstawowej opieki (POZ) bądź specjalista w danej dziedzinie.

AKUPUNKTURA czyli jedna z metod leczenia bólu

Akupunktura jest bezpieczną metodą walki z różnymi dolegliwościami- jest to leczenie polegająca na nakłuwaniu igłami ściśle określonych punktów na ciele. Za pomocą akupunktury można uśmierzać ból, łagodzić stany zapalne, poprawiać pracę wielu organów. Przykładowymi wskazaniami do wykonania akupunktury są np. migreny, bóle zatok, bolesne miesiączki, nadciśnienie, wrzody żołądka. W naszych ośrodkach zabiegi wykonują lekarze specjaliści między innymi z zakresu neurologii i anestezjologii.

Gdzie się udać, gdzie uzyskam więcej informacji ?

Nasze poradnie leczenia bólu znajdziecie:

Tychy ul. Zgrzebnioka 22, rejestracja: 32 329 61 52, 693 133 221

Ruda Śląska ul. Niedurnego 50, rejestracja: 32 244 34 37, 603 642 800

„Wszys­tko, co ludzkość do­tychczas uczy­niła i wy­myśliła, wzięło się z dążenia człowieka do zas­po­koje­nia swych najgłębszych pot­rzeb i uśmie­rze­nia bólu.” Albert Einstein

© 2013 EURO-MED.NET.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit