UDAR jak go rozpoznać?

Napisano dnia 13/06/2019 przez j.susz@euro-med.net.pl

UDAR jak go rozpoznać?

Więcej

Krioterapia

Napisano dnia 05/06/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

KRIOTERAPIA Krioterapia czyli leczenie zimnem  to jeden z zabiegów fizykoterapeutycznych, który przynosi bardzo dobre efekty lecznicze. Polega na oddziaływaniu na organizm niskimi temperaturami- jest to termiczny szok który uruchamia reakcję organizmu która jest korzystna w leczeniu wielu schorzeń. Leczenie zimnem powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, ma działanie przeciwbólowe zmniejsza  obrzęki, polepsza ruchomość stawów oraz zwiększa napięcie mięśniowe. Jest to skuteczna forma leczenia, pozwalająca przywrócić sprawność oraz poprawić zdrowie. Wyróżnia się krioterapię miejscową oraz ogólnoustrojową.

Więcej

Badania komputerowe - wywiad

Napisano dnia 20/03/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

Wywiad z fizjoterapeutką Moniką Kijas, która od ponad 10 lat zajmuje się rehabilitacją dzieci i młodzieży. Obecnie Pani Monika swoją pracę wykonuje w tyskim Centrum Leczenia Skolioz gdzie   z pasją i pełnym zaangażowaniem, dba o dobro pacjentów oraz dąży do poprawy zdrowia i jakości ich życia. W pracy wyróżniała ją przede wszystkim nieszablonowość oraz indywidualne podejście do pacjenta.

Więcej

Zwyrodnienia wielostawowe

Napisano dnia 27/02/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

Zwyrodnienia wielostawowe są jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. Kiedyś ten temat dotyczył tylko ludzi starszych, teraz również coraz młodszych pacjentów. Dokuczliwa sztywność i nasilający się ból stawów wymagają odpowiedniego leczenia.

Więcej

Rehabilitacja słuchu i mowy

Napisano dnia 18/02/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

Rehabilitacja Słuchu i Mowy w ośrodku obejmuje kompleksową i wielospecjalistyczną opiekę diagnostyczno-terapeutyczną nad pacjentami mającymi problemy ze słuchem i zaburzeniami mowy. Słuch jest tym zmysłem, który odgrywa zasadniczą rolę w poznawaniu otoczenia, warunkując rozwój mowy i języka.

Więcej

Rehabilitacja wzroku

Napisano dnia 01/02/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

Utrata wzroku- jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu człowieka jakie może nas spotkać, wykluczając nas z życia społecznego. Ludzie bardzo często nie wiedzą że mogą być samodzielni tracąc wzrok- powinni trafić na rehabilitację dysfunkcji wzroku gdzie specjaliści uczą orientacji przestrzennej oraz dają wsparcie psychicznej takiej osobie.

Więcej

Prądy TENS- leczenie bólu

Napisano dnia 11/01/2019 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

W ramach oferty naszego Ośrodka proponujemy zabieg rehabilitacyjny - prądy TENS. Jest to przezskórna stymulacja elektryczna nerwów która stanowi metodę elektroterapii służącą do zwalczania zarówno bólu ostrego jak  i przewlekłego co pomaga wrócić do pełnej sprawności.

Więcej

Zdrowie Psychiczne

Napisano dnia 20/12/2018 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

Zwykle, jeśli się mówi o zdrowiu, ma się na myśli raczej zdrowie fizyczne. Należy pamiętać że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne.  Jeśli jesteśmy zasmuceni, przygnębieni itd., nasze ciało równie szybko zacznie szwankować z tego powodu.

Więcej

Poradnia wad postawy

Napisano dnia 03/12/2018 przez k.tulosz@euro-med.net.pl

Poradnia wad postawy Wady postawy u dzieci stanowią coraz poważniejszy i częstszy problem medycyny wieku rozwojowego.  Wpływają całościowo na zdrowie, poziom energii, komfort życia, skuteczność w działaniu, a w efekcie na zadowolenia z życia. Dlatego zapewniając dostęp do nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań w rehabilitacji wad postawy dzieci oraz kompetentnych i troskliwych specjalistów, dbamy o jak najlepszy start w dzieci w życie. 

Więcej

Analiza składu ciała metodą BIA (Bioelectrical Impedance Analysis)

Napisano dnia 31/05/2017 przez d.remblewska@euro-med.net.pl

Jedną ze skuteczniejszych metod badania składu masy ciała jest analiza bioimpedancji elektrycznej (BIA – Bioelectrical Impedance Analysis), która wykonywana jest w ramach porady dietetyka w Ośrodku w Tychach.

Więcej

To jest sen

Napisano dnia 05/04/2017 przez a.badetko@euro-med.net.pl

Przedstawiamy reportaż o Mateuszu, który między innymi dzięki fantastycznej współpracy z naszym rehabilitantem  robi ogromne postępy. 

Więcej

Tychy - Masaż bańką chińską

Napisano dnia 03/03/2017 przez a.badetko@euro-med.net.pl

Bańka chińska wykorzystywana jest zarówno w masażu kosmetycznym, jak i leczniczym. Z dużym powodzeniem stosuje się ją do: zmniejszenia widoczności rozstępów, usunięcia cellulitu  oraz problemów ze stawami i bólami różnego pochodzenia w tym zlokalizowanymi w obrębie kręgosłupa. 

Więcej

Oblicza depresji

Napisano dnia 22/02/2017 przez a.badetko@euro-med.net.pl

Spotkanie z mgr Agnieszką Fabiś psychoterapeutką z tyskiego ośrodka Grupy Medycznej Euro-Med.

Więcej

Oduczamy złych nawyków

Napisano dnia 07/02/2017 przez a.badetko@euro-med.net.pl

Rozmowa z Magdaleną Drogoń, rehabilitantką Grupy Medycznej Euro-Med w Tychach.

Więcej

Badamy człowieka, a nie chorobę

Napisano dnia 24/01/2017 przez a.badetko@euro-med.net.pl

Wywiad z dr Malwiną Mikoś - Nowak, dr nauk medycznych, zajmującą się akupunkturą* w tyskim ośrodku Euro-Med.

Więcej

Co to ta Skolioza?

Napisano dnia 15/05/2014 przez r.dubaniowski@euro-med.net.pl

Skolioza tzw.  skrzywienie kręgosłupa, zwane często "bocznym skrzywieniem kręgosłupa" to faktycznie nie tylko zniekształcenie kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej (właściwe boczne skrzywienie kręgosłupa), ale również w płaszczyźnie strzałkowej (tak zwana lordo-skolioza albo kifo-skolioza) oraz w płaszczyźnie poziomej (rotacja oraz torsja trzonów i wyrostków kolczystych).  W artykule informację na temat rodzajów skolioz oraz jakie są podstawowe objawy skoliozy. Zapraszamy do lektury.

Więcej

Wspólnie przeciw białaczce

Napisano dnia 14/06/2013 przez jarzebski@web-profit.pl

Fundacja DKMS ma od dawna jedna misję: znalezienie jak największej liczby dawców dla tych, którzy chorują na białaczkę. Rejestracja polega na pobraniu wymazu z śliny oraz wypełnienia specjalnego formularza. Później Koordynator Fundacji odbiera zebrane wnioski rejestracyjne i przekazuje je do centralnego biura w Warszawie. Fundacja jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku kostnego posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą zamówienia pakietu rejestracyjnego przez Internet.

Więcej

© 2013 EURO-MED.NET.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit