FILMY INSTRUKTAŻOWE

>> ćwiczenia na odcinek szyjny
>> ćwiczenia na odcinek lędźwiowy
>> ćwiczenia na kolana
>> ćwiczenia na bark


ĆWICZENIA NA ODCINEK SZYJNY

Ćwiczenie 1

Siądź na krześle oprzyj głowę na rękach ułożonych na odpowiednio dostosowanym stole. Wykonaj ruch toczenia głowy po rekach ze skrętem. Celem ćwiczenia jest rozluźnienie mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa.

Ćwiczenie 2

Siądź na krześle w skorygowanej pozycji. Wykonaj cofnięcie głowy w pozycji równoległej do podłoża bez zadarcia brody. Celem ćwiczenia jest zmniejszenie bólu występującego przy dyskopatii odcinka szyjnego.

Ćwiczenie 3

Siądź na krześle w skorygowanej pozycji. Wykonaj napięcie mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa przy jednoczesnym przyłożeniu oporu ręką. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni.

Ćwiczenie 4

Połóż się na plecach z poduszką pod głową. Cofnij głowę w pozycji prostopadłej do podłoża czyli wciśnij poduszkę do podłoża. Celem ćwiczenia jest zmniejszenie bólu występującego przy dyskopatii odcinka szyjnego.


ĆWICZENIA NA ODCINEK LĘDŹWIOWY

Ćwiczenie 1

Usiądź na piłce w pozycji skorygowanej. Przenoś ciężar ciała z jednego pośladka na drugi. Celem ćwiczenia jest uruchomienie kręgosłupa.

Ćwiczenie 2

Połóż się na plecach z piłką pod stopami. Unieś biodra i wytrzymaj w pozycji 5 sekund. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni.

Ćwiczenie 3

Usiądź na piłce w pozycji skorygowanej. Przejdź płynnie do podporu tyłem z przeniesieniem wyprostowanych ramion do tyłu następnie powróć do pozycji wyjściowej. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni kręgosłupa.

Ćwiczenie 4

Połóż się na brzuchu. Wykonaj wyprost tułowia do wyprostowania rąk. Celem ćwiczenia jest zmniejszenie bólu występującego przy dyskopatii odcinka lędźwiowego.


ĆWICZENIA NA KOLANA

Ćwiczenie 1

Stań z nogami na szerokość bioder ułóż ręce na biodrach. Unieś jedną nogę do delikatnego zgięcia w biodrze i kolanie utrzymaj pozycję 5 sec powtórz ćwiczenie na drugą nogę. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni obręczy biodrowej.

Ćwiczenie 2

Wykonaj podpór przodem z poduszkami pod kolanami. Unieś jednocześnie przeciwległą rękę i nogę i utrzymaj pozycję 3 sekundy powtórz na druga stronę. Ćwiczenie pozwala pracować nad równowagą i wzmacnia mięśnie.

Ćwiczenie 3

Wykonaj podpór przodem z nogami na piłce. Zegnij kolana z przyciągnięciem ich do klatki piersiowej utrzymaj pozycję 3 sekundy i powróć do pozycji wyjściowej. Celem ćwiczenia jest wzmacnianie mięśni obręczy biodrowej i barkowej.

Ćwiczenie 4

Połóż się na plecach zaczep taśmę elastyczną za stopię i chwyć jej oba końce w ręce, utrzymaj zgięcie nogi w kolanie. Wyporostuj nogę przeciw oporowi taśmy tak aby ruch był równoległy do podłoża. Celem ćwiczenia jest wzmacnianie prostowników kolana.


ĆWICZENIA NA BARK

Ćwiczenie 1

Klęknij z oparciem rąk na piłce. Wykonaj zgięcie w biodrach z opadem tułowia utrzymaj pozycję 5 sekund i powróć do pozycji wyjściowej. Celem ćwiczenia jest rozciągnięcie mięśni obręczy barkowej.

Ćwiczenie 2

Wykonaj pozycję podporu przodem na przedramionach. Ruch ciała w przód i w tył. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni.

Ćwiczenie 3

Stań z nogami na szerokość bioder z taśmą elastyczna pod stopami trzymając oba jej końce w rękach. Unieś ręce bokiem w górę. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni ramion.

Ćwiczenie 4

Stań przodem do drabinki z taśmą elastyczną zaczepioną o szczebelek tak aby oba końce taśmy były w dłoniach. Wykonaj wyprost ramion i spokojnie powróć do pozycji wyjściowej kontrolując taśmę. Celem ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni ramion.

© 2013 EURO-MED.NET.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit